14.10. 2021 sa na pôde našej školy uskutočnilo odovzdávanie cien pre víťazov VII. Bienále figurálnej kresby a maľby za účasti primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka.

Do konca novembra si môžete v galérii ZUŠ Karola Pádivého prezrieť diela slovenských finalistov 7. ročníka súťaže – Bienále figurálnej kresby a maľby. Tento rok je táto súťaž prvýkrát medzinárodná. Finalisti zo Slovenska, Česka či Talianska postúpia do medzinárodného kola, ktoré sa bude konať v júni 2022 v Trenčíne. Reportáž z výstavy na VIMEO si môžete pozrieť tu:

Sme nesmierne radi, že vám môžeme ohlásiť mená víťazov slovenskej časti Bienále figurálnej kresby a maľby. Včera sa na našej škole stretla porota v zložení Akad. Sochár Igor Mosný, Mgr. Daniela Čarná, PhD., Mgr. Art. Andrea Ševčíková Marečková, Mgr. Art. Anna Farbáková, MgA. Lucia Horňáková Černayová, ktorá z počtu 158 zaslaných prác vybrala týchto víťazov:
 
Autori 6 – 8 rokov
 
1 .miesto: Mathias Jánošík
2. miesto: Terezka Vargová
3. miesto: Miška Baďurová
Čestné uznanie: Lukáš Krch
 
Autori 9 – 11 rokov
 
1. miesto: Matej Svetlík
2. miesto: Sofia Sanchez Mičová
3. miesto: Jakub Jánošík
Čestné uznanie: Natália Mrázová, Tonko Maděra
 
Autori 12 – 14 rokov
 
1. miesto: neudelené
2. miesto: neudelené
3 miesto: neudelené
Čestné uznanie: Stela Sabina Šinalová, Adela Skladaná
 
Autori 15 – 19 rokov ZUŠ
 
1. miesto: Laura Stropková
2. miesto: neudelené
3. miesto: neudelené
Čestné uznanie: neudelené
 
Autori 15 – 19 zo stredných umeleckých škôl
 
1. miesto: neudelené
2.miesto: Alex Hocko, Patrik Emanuel Kovács
3. miesto: Oliver Špliňo
Čestné uznanie: neudelené
 
Porota sa rozhodla vzhľadom na množstvo zaslaných prác s témou portrétu, vyčleniť tieto práce do samostatnej kategórie. V iných ročníkoch sa téma portrétu neuznávala- limit je min. polfigúra. Porota sa dohodla na tom, že v tomto ročníku ich bude považovať za relevantné, kvôli náročnej epidemickej situácii a udeliť 1. cenu a čestné uznanie za kolekciu prác naprieč vekom.
 
Portrét:

1. miesto: Simona Kopecká

Čestné uznanie a cena primátora za kolekciu prác „Parafrázz flámskych majstrov“ získali žiaci zo Školy dizajnu  / Súkromnej školy umeleckého priemyslu Bohumila Baču pod vedením Mgr. Art. Kataríny Galovič Gáspár, ArtD.